4dangeh11

ورزشگاه شهید همت

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، سالهاست شهر چهاردانگه افتتاح واقعی پروژه های شهری را به خود ندیده است، سال ۸۴ ورزشگاه بانوان چهاردانگه کلید خورد و قرار بود مدت دوسال تکمیل شود اما هنوز این پروژه در حال ساخت است و بانوان شهر چهاردانگه در محرومیت ناشی از ناتوانی شهرداری چهاردانگه در تکیمل این پروژه باقی مانده […]

مشخصات پروژه

  • زمان شروع: ۱۳۸۴/۶/۱۵
  • زمان پایان: ۱۳۹۴/۱۲/۳۰
  • ۹۱۳ روز از موعد مقرر گذشته
  • مجری: شهرداری چهاردانگه

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، سالهاست شهر چهاردانگه افتتاح واقعی پروژه های شهری را به خود ندیده است، سال ۸۴ ورزشگاه بانوان چهاردانگه کلید خورد و قرار بود مدت دوسال تکمیل شود اما هنوز این پروژه در حال ساخت است و بانوان شهر چهاردانگه در محرومیت ناشی از ناتوانی شهرداری چهاردانگه در تکیمل این پروژه باقی مانده اند.

اما ورزشگاه شهید همت داستان غم انگیز تری دارد وقتی می بینیم ده سال از عمر ساخت و ساز آن می گذرد و گارانتی دستگاه های خریداری شده برای آن تمام شده است، ولی هنوز خبری از بهره برداری از آن نیست. تاکنون دونفر از جوانان این شهر بر اثر اعتیاد خود را از درختهای روبروی این ورزشگاه حلق آویز کرده اند و شاید اگر فضای ورزشی مناسب برای این جوانان مهیا شده بود امروز جزء افتخارات این شهر بودند.

سال ۹۳ خبرگزاری مهر از افتتاح این ورزشگاه خبر داد( بیشتر بدانید)هرچند ورزشگاه شهید همت تاکنون چند بار افتتاح سوری شده است، اما این افتتاح ها جز عکسهای یادگاری سود دیگری نداشته است و هیچ بهره برداری واقعی صورت نگرفته است.

پیمانکاران این پروژه ها چندین بار عوض شده اند و تا زمانی که اعتبار مناسب به آنها نرسد امیدی به ادامه پروژه ها نیست.

فراهانی، شهردارسابق چهاردانگه می گوید: سال ۸۳ بنده مدیر عمران شهرداری چهاردانگه بودم و آغاز پروژه سینمایی گلشهر در آن زمان کلید خورد. سال بعد از شهرداری رفتم و سال ۹۱ که به عنوان شهردار چهاردانگه منصوب شدم فقط اسکلت این پروژه زده شده بود، یعنی در هشت سال پیشرفت ۳۰ درصدی داشته است.

وی افزود: اما در زمان کوتاهی کا را به نازک کاری رساندیم و از زمانی که بنده رفته ام پروژه به طور کل خوابیده است.

ورزشگاه بانوان گلشهر نیز در وضعیتی مشابه قرار دارد و در حال حاضر مکانی امن برای معتادان و سگ های ولگرد محسوب می شود.

رحمان خاک وطن عضو شورای شهر چهاردانگه می گوید: اخیرا جلسه ای با پیمانکاران پروژه های نیمه تمام شهر داشته ایم و مشکلات و خواسته های پیمانکاران را بررسی کرده ایم. وی میگوید: در این بررسی ها سه عامل اصلی توقف ساخت پروژه ها را شناسایی کردیم که که مهمترین آن عدم نقدینگی مالی ، عدم رسیدگی به صورت وضعیت های مالی پروژه ها، و عدم تطابق قیمت زمین های واگذار شده به پیمانکاران با قیمت بازار می باشد.

وی گفت: پیمانکار فرهنگسرای شهرقدس قبول کرده است در قبال واگذاری مبلغی نه چندان زیاد، قسمت های آماده به کار فرهنگسرا را تحویل دهد و مابقی مانند سالن آمفی تاتر را در صورت رسیدن اعتبار لازم تکمیل کند و به این وسیله یکی از این پروژه ها راه اندازی شود.

خاک وطن افزود: زمین های واگذار شده در شهرک صنعتی در مقابل طلب پیمانکاران بوده و اکنون پیمانکاران به قیمت های شهرداری متعرض هستند، در حالی که شهرک سهند که زمین های خود را با قیمت نجومی می فروشد شهرداری به علت عدم رسیدگی به وضعیت زمین های خود نمی تواند این زمین ها با به قیمت بسیار پایین تر به مشتریان بفروشد و این مشکل، از نوع مدیریت است.

البته که برگزاری این جلسه و مطرح شدن مشکلات پیمانکاران و شنیدن درد دل های آنان گامی مثبت در جهت رفع مشکلات عمرانی شهر است، اما از قدیم گفته اند: بی مایه فطیر است.

شهرداری چهاردانگه چنان چاق شده است که توان دویدن به دنبال پروژه های شهری خود را ندارد. به گفته کارشناسان ۹۰ درصد درآمد های شهر صرف حقوق و مزایای پرسنل محترم شهرداری می شود و اعتباری برای پروژه های شهری باقی نمی ماند. هرچند پرسنل شهرداری نیز از میزان دریافتی خود ناراضی هستند و حقوقشان کفاف هزینه های اداره زندگی را نمی دهد اما گنجاندن ۳۶۰ نفر به جای ۸۰ نفر در شهرداری چهاردانگه چنان بار مالی بر روی دوش شهر میگذارد که اجازه فکر کردن به پروژه های نیمه تمام را به مسئولین شهر نمی دهد.

پیشتر نیز نتایج نظر سنجی پایگاه خبری چهاردانگه نشان می داد، ۹۴ درصد رای دهندگان اولویت اول شهر چهاردانگه را تکمیل پروژه های نیمه تمام می دانستند و مجید حاجی بنده که به تازگی با تیم فوتسال کشورمان نایب قهرمان جهان شده بود نیز در دیدار با مسئولین شهر خواستار تکمیل پروژه های نیمه تمام شهر شده بود(بیشتر بدانید)

پایگاه خبری چهاردانگه تاکنون چندین بار سعی در مصاحبه با جناب پرچگانی شهردار محترم چهاردانگه را داشته است اما متاسفانه با بی میلی ایشان موفق به گرفتن نقطه نظرات ایشان در خصوص وضعیت پروژه های نیمه تمام شهر نشده ایم .

هرچند وی در اولین مصاحبه خود اولویت اصلی حضورش در منصب شهرداری را تکمیل پروژه های نیمه تمام ذکر کرد اما تا کنون موفق به این مهم نشده است و تلاش ما برای کسب اطلاعات بیشتر بی نتیجه ماند.

 

????????????????????????????????????

????????????????????????????????????

 

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه

  1. زهرا پاسخ

    خودتان را از عملکردها توجیح نکنید، محال ممکن بتوانید دردی ازاین قشر آبرو دار کم کنید با این نتیجه کاری،