photo202495918777412009 (1)

ترافیک چهاردانگه و آلزایمر مسئولان/ نظرات نخبگان شهر چیست؟

معظل غیر قابل تحملی مدتهاست گرییانگیر اهالی چهاردانگه، کسبه، صنعتگران و خودرو های سبک و سنگین در حال تردد در محور آیت الله سعیدی محدوده شاطره تا پل کمربندی آزادگان را گرفته ،که متاسفانه با بی توجهی آزار دهنده ی مسئولان مربوطه مواجه میباشد.

رسول بیاتیان – در روزهای کاری هفته، حوالی ساعت ۱۶تا ۱۹، ترافیک بسیار سنگین در محور آیت الله سعیدی بسمت تهران از محدوده شهرک صنعتی تا پل کمربندی آزادگان ،موجب اتلاف وقت شهروندان ،مسدود شدن محور مواصلاتی آیت‌الله سعیدی بعنوان یک خط ترانزیت پرتردد، مسدود شدن مسیر خودروهای امدادی و آتش نشانی، افزایش شدید آلودگی هوا و نهایتاً بازی با جان شهروندان چهاردانگه گردیده است.
آیا سزاوار است در کنار آلودگی های ناشی از کارخانجات و کارگاههای مستقر در قلب شهر و خودروهای سبک و سنگین دودزایی که روزانه در این محور تردد می نمایند و هزاران معضل دیگر، شهروندان مظلوم شهر چهاردانگه و گلشهر و مطهری و…. لحظه به لحظه با انواع بیماریها و سرطانهای حاصل از فراموشی این معضل توسط نمایندگان محترم مردم در شورای شهر ،شهرداری، راهنمایی و رانندگی دست و پنجه نرم کنند؟!
جا دارد اعضای شورای شهر با تحقیقات میدانی از این محدوده و مشورت با کارشناسان زبده، نسبت به مرتفع نمودن این مشکل اقدام عاجل نمایند.
در بررسی های اولیه کارشناسان ما اصلاح کنار گذر مقابل ساختمان شهرداری، نصب تابلو جهت راهنمایی ترددهای صنعتگران شاغل در شهرک صنعتی برای استفاده از مسیرهای جایگزین ،تعریض محدوده پل هوایی اصلی چهاردانگه بلوار شهید فارسیان و گارد گذاری محدوده پل جهت جلوگیری از توقفهای مسافر کشها، مستقر کردن افسران راهور جهت جلوگیری از توقف اتوبوسها و تاکسی ها در این محدوده و تکمیل کردن کنار گذر حسین آباد را میتوان بعنوان راه حل های موقتی برای کم کردن این معضل مطرح کرد، ولی رفع اساسی این معضل نیاز به کار کارشناسی و البته تعجیل و همت مسئولین محترم شهر دارد.

طبق گفته کارشناسان ترافیک شهرداری چهاردانگه، طرح انتقال پل هوایی مکانیزه شهر، سالهاست مطرح می باشد و به علت کبود بودجه به دست فراموشی سپرده شده است.
پیشنهاد ما این است که مسئولین محترم با فراخوان همگانی از نظرات نخبگان و کارشناسان شهر برای رفع این مشکل استفاده نمایند تا شرایط فعالیت جهادی و مشارکت نخبگان در اجتماع فراهم گردد.

اما راه حل ما چیست؟

شرایط و وضعیت موجود و آلودگی شدید هوای تهران این وظیفه خطیر شرعی و انسانی را بر عهده مسئولان شورا و شهرداری و بهداشت شهر چهاردانگه قرار میدهد تا با تشکیل کمیته ای از نیروهای متعهد و البته خارج از کارمندان سیستم اداری، با کمک نهادهای مرتبط همچون سازمان حمل و نقل، شورای شهر،مسئولان قضایی و انتظامی و پلیس راهور،شهرداری چهاردانگه و سایر نهادهای مرتبط نسبت به مسایل زیر اقدام نمایند :
جلوگیری از تردد خودرو های سبک و سنگین دودزا و فاقد معاینه،فک پلاک،نصب پلاک تعمیرگاه و اعزام آنها به تعمیرگاه
نظارت بر مشاغل صنعتی فعال در شهرک صنعتی و روستاهای اطراف منطقه چهاردانگه و ممانعت از فعالیت کارگاه های آلوده کننده غیر مجاز ، تا رفع مشکل آنها یا انتقال به خارج از تهران
اخطار شدید و قاطع به کارخانجات محور آیت الله سعیدی همچون کیان تایر و لوله سازی وپیله.
تقریبا همه شهروندان چهاردانگه و رهگذران، به شدت از بوی مشمئز کننده و زننده ی این کارخانجات، خصوصا کیان تایر و لوله سازی وپیله مطلع هستند و نیازی به توضیح بیشتر نیست.
این برنامه ها در صورت اجرا،مزایای ویژه ای برای شهرمان خواهد داشت که تعدادی را به قدر فهم خویش بشرح زیر خدمت دوستان اعلام مینمایم:
۱-کمک به حفظ سلامت شهروندان چهاردانگه و سایر شهروندان ساکن در کلان شهر تهران،چرا که آلودگی شهرهای اطراف بواسطه وزش باد شهریار نهایتا به شهر تهران منتقل میگردد
۲-اجرای این پروژه سنگ بنای کار مفید و عام المنفعه از سمت مسوولان شهر چهاردانگه خواهد بود که در کارنامه آنها ثبت و میتواند برای جذب بودجه زیست محیطی از دولت محترم برای چهاردانگه مفید باشد.
۳-این پروژه برای جوانان تحصیلکرده شهر ،تعمیرکاران منطقه و سایر کسبه ایجاد اشتغال مینماید.
۴-درآمد زا بودن این طرح برای شهرداری و شورا از مزایای دیگر طرح است که با مدیریت صحیح میتوان نسبت به گسترش سرانه فضای سبز در شهر و زیبا نمودن چهره شهرمان تاثیر بسزایی داشته باشد. طرح مذکور مزایای دیگری در بلند مدت خواهد داشت که از حوصله دوستان خارج و در حال حاضر از فهوای کلام میکاهد.

البته در حال حاضر واحدی تحت عنوان ساماندهی در شهرداری مستقر است که این واحد میتواند بعنوان نماینده شهرداری در این کمیته مشارکت و همکاری نماید.
این موضوع تنها یک پیشنهاد است و امیدوارم موجب آزردگی خاطر مسئولان محترم شهر نگردد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.