رئیس اداره محیط زیست اسلامشهر خبر داد

کشف و توقیف حیوانات وحشی از ۲ رستوران در اسلامشهر

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر گفت: تعداد پنج راس حیوات وحشی از دو واحد رستوران مستقر در شهرستان اسلامشهر کشف و توقیف شدند.

به گزارش اسلامشهر ٢٤ ؛ حسین بیگلری بعد از ظهر امروز در گفت‌وگو با خبرنگاران شهرستان اسلامشهر با اشاره کشف پنج راس حیوان وحشی در این شهرستان اظهار کرد: تعدادی حیوان وحشی که در دو واحد رستوران مستقر در سطح شهرستان اسلامشهر نگهداری می‌شدند، کشف و توقیف شدند.

وی بیان کرد: در پی گزارش رسیده از نیروی انتظامی شهرستان اسلامشهر مبنی بر نگهداری تعدادی از حیوانات وحشی در دو واحد رستوران فعال مستقر در سطح این شهرستان، مامورین گشت حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر با کسب حکم قضایی از دادستان این شهرستان، به محل مراجعه و اقدام به کشف و توقیف این حیوانات کردند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر با اشاره به نوع این حیوانات تاکید کرد: در بازرسی به عمل آمده از این دو واحد واحد صنفی، یک قلاده میمون رزو، یک قطعه پرنده قوی فریادکش، یک قطعه قوی گنگ، یک بهله عقاب عظیم‌الجثه و یک بهله قرقاول شناسایی و کشف شدند.

وی با اشاره به همکاری مطلوب دادستان و مامورین پلیس امنیت فرماندهی انتظامی شهرستان اسلامشهر با اداره حفاظت محیط زیست این شهرستان تصریح کرد: با همکاری صمیمانه دادستان و مامورین پلیس امنیت فرماندهی انتظامی شهرستان اسلامشهر، این حیوانات توقیف شدند، این گونه حیوانات نادر و معرض خطر انقراض، جهت نگهداری و رهاسازی در دامان طبیعت، تحویل مقامات بوستان پردیسان شدند.

بیگلری در پایان با اشاره به اهتمام اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اسلامشهر در برخورد با کسانی که محیط زیست را به خطر می‌اندازند، متذکر شد: نگهداری و شکار این گونه حیوانات که به عنوان یکی از ذخایر طبیعی کشور هستند، به هر شکل و تحت هر شرایطی ممنوع بوده و در صورت موارد این چنینی بر اساس قانون و با اخذ دستور قضایی با متخلفین برخورد قاطعانه‌ای خواهد شد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.