گزارش روز

پاسخ مقامات لشکری و کشوری به “تهدیدات آمریکا”

مقامات آمریکایی تهدیداتی را مطرح کرده‌اند که پاسخ آن را همواره از مقامات لشکری و کشوری دریافت ‌کرده‌اند.

به‌گزارش اسلامشهر ۲۴ ؛ به نقل از  خبرگزاری تسنیم، تهدیدات مقامات آمریکایی به یک موضوع کسل کننده و تکراری و ادامه دار تبدیل شده که هیچ گاه عملی نشده و نخواهد شد. یکی از طلایه‌داران تهدیدات ضد ایرانی “اشتون کارتر” وزیر دفاع ایالات متحده آمریکاست که با مطرح کردن برخی اتهامات تلاش می کند تا ایران را یک متهم همیشگی نشان دهد.
مهمترین محور اتهامی  که “اشتون کارتر”  وزیر دفاع آمریکا مطرح کرده حضور مخرب ایران در منطقه غرب آسیا بوده و ادامه داد: ما گزینه نظامی را ضد ایران حفظ می‎کنیم و از متحدانمان دفاع خواهیم کرد. لازم به توضیح است که جمهوری اسلامی ایران هیچ گونه فعالیت مخربی نداشته و ندارد و تلاش می کند تا با محور حمایت از صلح در منطقه غرب آسیا و دیپلماسی بین المللی و منطقه ای باعث جلوگیری از گسترش خشونت در منطقه شود و این موضوع بارها از سوی مقامات و مسئولین ایرانی مطرح شده و به عنوان موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران ثبت شده است.
نکته دومی که همواره از سوی وزیر دفاع و سایر مقامات آمریکایی مطرح شده تهدید نظامی بوده که متعلق به دوره خاصی نیست و همواره تمامی مقامات آمریکایی دموکرات و جمهوری خواه از گذشته تاکنون این موضوع را مطرح کرده اند. “باراک اوباما” رئیس جمهور آمریکا و ژنرال “مارتین دمپسی” فرمانده ستاد مشترک ارتش آمریکا و “اشتون کارتر وزیر دفاع این اتهامات را مطرح کرده اند.
پاسخ مقامات لشکری و کشوری به
نکته دیگری که در سخنان “اشتون کارتر” وزیر دفاع آمریکا مطرح شده ؛ حمایت از همپیمانان ایالات متحده در دستور کار این کشور است که البته این اقدامات در قالب حمایت از عربستان سعودی در ویرانی کامل یمن ؛ حمایت از ترکیه در راستای تجهیز گروه های تروریستی ، حمایت از اسرائیل در جهت حمله به سوریه و … است که البته سردمداران ایالات متحده آمریکا این وظیفه را به خوبی انجام داده اند.

*** چماق آمریکایی چیست؟

چماق آمریکایی تلفیق روش‌هایی از تهدید، ارعاب و توسل به زور است که امپرالیسم برای تأمین منافع خود از آن استفاده می‌کند. همچنان که در سال ۲۰۰۱ میلادی این چماق را بر سر افغانستان و در سال ۲۰۰۳ میلادی بر سر عراق کوبید و دولت نومحافظه‌کار تندروی “جرج بوش” قصد داشت این چماق را بر سر ایران نیز فرود آورد که انسجام ملی و قدرت نظامی ایران این چماق را بی‌اثر کرد.

**پاسخ مقامات لشکری و کشوری چیست؟

*** سردار دهقان: آمریکا اگر جرأت و شهامت دارد حمله کند

سردار سرتیپ “حسین دهقان”؛ درباره تهدیدات نظامی آمریکا اظهار داشت: آمریکا اگر جرأت و شهامت دارد حمله کند.
پاسخ مقامات لشکری و کشوری به

*** امیر حیدری: یگان‌های نزاجا آماده مقابله با هرگونه تهدیدی هستند

امیر سرتیپ “کیومرث حیدری” جانشین فرمانده نیروی زمینی ارتش در این زمینه اظهار داشت: یگان‌های نزاجا آماده مقابله با هرگونه تهدیدی هستند.

وی ادامه داد: همان طور که امام خمینی (ره) فرمودند، آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

**آصفری: پایگاه‌‎های نظامی ایالات متحده آمریکا در منطقه غرب آسیا در تیررس آتش سنگین نیروهای مسلح  ایران است

“محمد حسن آصفری” عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی با اشاره به توان بازدارندگی بسیار بالای نیروهای مسلح ایران یادآور شد: پایگاه‌‎های نظامی ایالات متحده آمریکا در منطقه غرب آسیا در تیررس آتش سنگین نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

وی تاکید کرد: آمریکا جرات اقدام نظامی نداشته و اگر دست به چنین اقدامی بزند تمام پایگاه‌های این کشور و رژیم صهیونیستی در تیررس نیروهای مسلح ایران است.

**حجت الاسلام و المسلمین ” حسن‌زاده”: اگر آمریکایی‌ها اقدامی بکنند، پاسدار ما، سر سرباز آمریکایی را روی سینه‌اش می‌گذارد

حجت الاسلام و المسلمین “ایوب حسن‌زاده” مسئول سابق  نمایندگی ولی‌فقیه در نیروی هوافضای سپاه؛ درباره لفاظی‌ها و تهدیدات آمریکا (از جمله تهدیدات “اشتون کارتر” وزیر دفاع آمریکا مبنی بر حمله به تاسیسات هسته ای ایران با بمب های سنگر شکن) اظهار داشت: آمریکا بلوف می‌زند و آمریکایی‌ها امروز در مقابل هوشیاری ملت‌ها و رشد فزاینده بیداری اسلامی می‌دانند که اقدامی از دست‌شان ساخته نیست.

پاسخ مقامات لشکری و کشوری به
وی ادامه داد: اگر آمریکایی‌ها می‌توانستند کاری انجام دهند، یک دقیقه معطل نمی‌شدند و این که می‌گویند گزینه‌ها روی میز است، اگر می‌توانستند عملیاتی می‌کردند.
مسئول سابق  نمایندگی ولی‌فقیه در نیروی هوافضای سپاه با اشاره به پیروزی‌های رزمندگان اسلام در ۸ سال دفاع مقدس در مقابل آمریکا یادآور شد: اگر آمریکایی‌ها اقدامی بکنند، پاسدار ما، سر سرباز آمریکایی را روی سینه‌اش می‌گذارد.

**آیت الله صدیقی: آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند  بکند

آیت‌الله “کاظم صدیقی” خطیب موقت نماز جمعه تهران؛ درباره سخنان اخیر “اشتون کارتر” وزیر دفاع آمریکا مبنی بر حمله به تأسیسات نظامی ایران با بمب‌های سنگرشکن اظهار داشت: اتحاد نیروهای مسلح و ولی‌فقیه و ملت باعث پیشرفت هرچه بیشتر می‌گردد و آمریکا هیچ غلطی نمی‌تواند بکند.

وی با اشاره به این که هرکه با حق دربیفتد سرانجامش شکست خواهد بود، خاطرنشان کرد: آن‌ها از اوایل انقلاب تهدید می‌کنند و هشت سال دفاع مقدس تلاش کردند تا دلارها و سرباز گسیل کنند ولی موفق نشدند.

**امیر پوردستان: دشمن را از کرده خود پشیمان می کنیم

امیر سرتیپ “احمدرضا پوردستان” فرمانده نزاجا ؛ درباره اظهارات اخیر اشتون کارتر مبنی بر اقدام نظامی علیه تجهیزات هسته‌ای ایران با بمب‌های سنگرشکن عنوان داشت: ما تهدیدات را رصد و ظرفیت‌های لازم را ایجاد می‌کنیم و هر تهدیدکننده‌ای را از کرده خود پشیمان خواهیم کرد.

پاسخ مقامات لشکری و کشوری به پاسخ مقامات لشکری و کشوری به

**سردار همدانی: حمله به ایران آخرین اشتباه آمریکاست

سردار “حسین همدانی” مشاور فرمانده کل سپاه ؛ در واکنش به اظهارات مقامات آمریکایی درباره آمادگی اقدام نظامی علیه ایران اظهار داشت: عربده کشیدن و شعار دادن آْمریکا نمی‌تواند ما را از میدان به در کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: اگر آمریکایی‌ها چنین اشتباهی کنند، حتماً آخرین اشتباهشان خواهد بود و مانند اتحاد جماهیر شوروی سابق در باتلاقی به دام می‌افتند که دیگر ابرقدرتی را به خود نخواهند دید.

پاسخ مقامات لشکری و کشوری به

البته در گذشته هم مقامات آمریکایی تهدیدات ضد ایرانی را مطرح و پاسخ قاطعی از جمهوری اسلامی ایران دریافت کردند. یکی از این تهدید کنندگان “جان کری” وزیر خارجه آمریکا بود که پاسخ قاطعی از فرمانده کل سپاه پاسداران دریافت کرد.

**پاسخ سرلشکر جعفری به کری: آیا واقعا آمریکا توان و طاقت تحمل تبعات خانمان برانداز عمل کردن این گزینه علیه ایران را دارد

سردار سرلشکر پاسدار “محمدعلی جعفری” فرمانده کل سپاه پاسداران دو سال پیش هنگامی که “جان کری” درباره اقدام نظامی ضد “ایران” سخن گفت خطاب به وزیر خارجه “آمریکا” اظهار داشت: آیا می‌دانید چند هزار مسلمان انقلابی که دل در گروۀ انقلاب اسلامی دارند و به حقانیت آن ایمان آورده اند در سراسر جهان در انتظارند تا شما این گزینه را از روی میز به صحنه عمل بیاورید. اگر نمی‌دانید، کمی بیاندیشید و یا تحقیق کنید، یا لااقل تا زمانی که قرار است منتظر حکم عاقلانه خود بنیشیند، از به‌کارگیری این عبارت مضحک و بی پشوانه خرد و اندیشه‌ورزی، پرهیز کنید.

پاسخ مقامات لشکری و کشوری به

فرمانده کل سپاه تاکید کرد:آقای کری! آمریکا و قدرتهای نظامی او، در مقابل چشم مردم مجاهد و با ایمان ما بسیار کوچک و حقیر هستند. اگر شما تخصص و فهم مسائل نظامی یا امنیتی را ندارید از کارشناسان مجرب خود بپرسید که آیا واقعا آمریکا توان و طاقت تحمل تبعات خانمان برانداز عمل کردن این گزینه علیه ایران را دارد؟

پاسخ مقامات لشکری و کشوری به

**منصوری آرانی: هر گونه تهدیدی را در نطفه خفه خواهیم کرد

“عباسعلی منصوری آرانی” عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی؛ درباره تهدیدات  آمریکا مبنی بر تهدید نظامی ایران اظهار داشت: به نظر می‌رسد که آمریکایی‌ها به خوبی ما را می‌شناسند و “اوباما” در مصاحبه‌ای که اخیرا با “نیویورک تایمز” داشته به پایداری ملت ایران به ارزش‌ها و ۸ سال دفاع مقدس اشاره کرده است.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: پتانسیل‌های نیروهای مسلح ما بسیار بالاست و می‌توانند آن را به ظهور و بروز برسانند.

منصوری آرانی تأکید کرد: ما آغاز کننده جنگ ابتدا به ساکن نخواهیم بود اما در پیگیری جنگ بسیار اراده داریم  و اظهارات رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا یک جنگ روانی است و مصرف داخلی دارد.

وی خاطر نشان کرد: ایالات متحده و هم‌پیمانانش می‌دانند وضعیت ما در منطقه چگونه است و ما قدرت بازدارندگی بسیار بالایی داریم و هر گونه تهدیدی را در نطفه خفه خواهیم کرد.

**در صورت حمله نظامی آمریکا این کشور باید نگران هم پیمانانش باشد

یحتمل در صورت حمله نظامی آمریکا ؛ این کشور باید نگران همپیمانان خود در منطقه غرب آسیا از جمله رژیم صهیونیستی و عربستان سعودی باشد. ضمن اینکه به گفته برخی مقامات کشورمان تهدیدات آمریکایی‌ها بیشتر مصرف داخلی داشته و در عملی کردن این تهدیدات ناتوان هستند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.