فرماندار اسلامشهر :

ورزش اسلامشهر از جایگاه ویژه‌ای در کشور برخوردار است

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: ورزش شهرستان اسلامشهر با استعدادها و ظرفیت‌هایی که دارد، از جایگاه ویژه‌ای در سطح کشور برخوردار است

به گزارش اسلامشهر ٢٤ ؛امیرالله حقیقی ظهر امروز در دیدار با مدال‌آور والیبال ایران، اظهار کرد: شهرستان اسلامشهر با توجه به وجود استعدادها و ظرفیت‌های بالقوه‌ای که دارد، در سطح کشور در جایگاه ویژه‌ای قرار گرفته است.

وی بیان کرد: جوانان و ورزشکاران اسلامشهری، با وجود کمبودها و کاستی‌ها با امکانات و بضاعتی اندکی که دارند، توانسته‌اند در عرصه‌های مختلف مسابقات ورزشی کشور و بین‌المللی خوش بدرخشند و نقش‌آفرینی کنند.

فرماندار شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: باید در سطح شهرستان هماهنگی‌هایی با ادارات و شرکت‌ها به عمل آید تا با استفاده از ظرفیت‌ها و امکانات موجود، در جهت پیشرفت و توسعه هرچه بیشتر ورزش شهرستان و تربیت افراد ورزشکار بیشتر برنامه‌ریزی کرد و گام برداشت.

رئیس شورای ورزش شهرستان اسلامشهر افزود: حضور ورزشکاران قهرمان و مدال‌آور اسلامشهری در اقصی نقاط کشور و در ترکیب گروه‌های مختلف مایه افتخار و سربلندی است و باید شرایط فراهم شود تا ورزشکاران این منطقه مشهور شهرستان اسلامشهر در میدان‌های رقابت‌حاضر شوند.

وی با اشاره به کسب موفقیت‌های ورزشکاران عضو کانون والیبال اسلامشهر، تأکید کرد: فعالیت موفق این کانون و تلاش‌های مربیان آن امروز نتیجه داده و حضور ۱۶ نفر ورزشکار اسلامشهر در ترکیب گروه‌های ملی والیبال جمهوری اسلامی ایران در رده‌های مختلف یک افتخار و پیروزی برای همشهریان اسلامشهری است.

حقیقی خاطرنشان کرد: در رابطه با مشکل به وجود آمده برای مجموعه ورزشی سعیدیه، محل استقرار کانون والیبال اسلامشهر، پیگیری‌هایی انجام شده و به‌ زودی شاهد بازپس‌گیری این مجموعه از دست متصرفین خواهیم بود.

در این دیدار رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر نیز با تبریک موفقیت کسب شده توسط ورزشکاران اسلامشهری، اظهار کرد: از ظرفیت‌های اسلامشهر به دلیل عدم ساماندهی مناسب، دیگران به نام خود استفاده می‌کنند و از آن بهره می‌برند.

ولی‌الله گفت: با توجه به وجود ده‌ها شرکت تولیدی و صنعتی و ظرفیت‌های موجود، متأسفانه گروه‌های ورزشی منطقه از حمایت و اسپانسر شدن این مراکز از گروه‌های ورزشی بی‌بهره هستند که باید در این زمینه اقدامات اساسی صورت گیرد.

وی بیان داشت: جوانان ورزشکار و قهرمان اسلامشهری، مایه دلگرمی و الگویی برای اقشار مختلف مردم این شهرستان هستند، این جوانان توانسته‌اند نام اسلامشهر را در عرصه‌های مختلف بر سر زبان‌ها جاری سازند.

اصغری خاطرنشان کرد: به منظور ارج نهادن به تلاش‌های قهرمان و مدال‌آوران ورزشکار اسلامشهری، طرحی در دست اقدام و تصویب اعضای شورای شهر قرار دارد که با تصویب این طرح از قهرمانان و مدال‌آوران به نحو مطلوب و شایسته تجلیل به عمل خواهد آمد.

در این دیدار مربی تیم ملی والیبال جمهوری اسلامی و مؤسس کانون والیبال اسلامشهر، با ارائه گزارشی از فعالیت این کانون اظهار کرد: کانون والیبال اسلامشهر از سال ۱۳۷۸ فعالیت خود را به منظور شناسایی استعدادهای ورزشکاران اسلامشهری در رشته والیبال آغاز کرده که در حال حاضر تعداد ۱۶ نفر والیبالیست از این کانون در رده‌هایی سنی مختلف گروه‌های ملی والیبال عضو هستند.

محمدابراهیم وادی بیان کرد: با توجه به اینکه در حال حاضر ۳۵۰ نفر ورزشکار والیبالیست در کانون اسلامشهر عضویت دارند و مشغول آموزش و تمرین هستند، متأسفانه به دلیل عدم وجود ویترین و قله‌ای برای رشد و توسعه ورزش، دلگرمی زیادی برای جوانان وجود ندارد.

این مربی پیشکسوت اسلامشهری تأکید کرد: در شهرستان اسلامشهر با توجه به وجود شرکت‌ها و مراکزی تولیدی فراوان تأسیس و احداث یک باشگاه ورزشی مستقل به نام اسلامشهر برای تمرین رشته‌های مختلف ورزشی یک نیاز ضروری و حیاتی است.

قابل ذکر است که به مناسبت کسب موفقیت و قهرمانی سه تن از ورزشکاران اسلامشهری به نام‌های محمدطاهر وادی، حمزه زرینی و علی حسینی در مسابقات قهرمانی باشگاه‌های آسیا، فرماندار شهرستان اسلامشهر به همراه بخشداران، شهردار و رئیس شورای اسلامی شهر اسلامشهر با حضور در منزل محمدطاهر وادی از این قهرمان ارزنده و مربی وی تجلیل و قدردانی به عمل آوردند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.