مدیرکل اداره ارشاد استان تهران:

مطبوعات مدرسه‌های سیال هستند

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران گفت: مطبوعات با توجه به بعد فضایی که دارند می‌توانند در تمام حوزه‌ها به بحث آموزش بپردازند و در کلامی دیگر، مطبوعات مدارس سیال هستند.

به گزارش اسلامشهر ۲۴ ؛ برزین ضرغامی پیش از ظهر امروز در همایش اصحاب رسانه و خبرنگاران شهرستان‌های استان تهران که در شهرستان شهریار و با حضور جمعی از مسئولان استانی و شهرستانی برگزار شد، اظهار کرد: فرصت رسانه بسیار ارزنده بوده و لازم است که تمام مجموعه‌های مدیریتی از این مجموعه بزرگ به صورت مناسب بهره ببرند تا بتوانند در تمام حوزه‌ها اقدامات قابل توجهی را که انجام می‌دهند، اعلام کنند.

وی گفت : امید است این نشست‌ها به مجموعه رسانه‌ای استان تهران کمک کند تا بتواند سطح کیفی و کمی حوزه رسانه استان تهران را بیش از پیش افزایش دهد.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ادامه داد: در حوزه فرهنگ نیز رسانه‌ها می‌توانند پیگیری‌های لازم را انجام دهند تا نتایج قابل توجهی را به دست آوریم، همچنین نمایندگان مجلس می‌توانند با استفاده از ماده ۱۸۰ که در اختیارشان است، برنامه‌های قابل توجهی را برای حوزه فرهنگ در خصوص بودجه و تأسیسات لازم در نظر بگیرند.

ضرغامی خاطرنشان کرد: یکی دیگر از حوزه‌هایی که نیاز است همکاران رسانه‌ای به آن نظر داشته باشند این است که در حوزه مشکلات مردم بیشتر ورود کنند، چراکه خبرنگاران پل اصلی میان مردم و مسئولان هستند و انتقادهای سازنده آنها می‌تواند به حل و فصل مسائل کمک شایان توجهی داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: مطبوعات می‌توانند با عدم مدیحه‌سرایی در کار خود بیش از پیش همچنان که مستقل بوده‌اند، به این روند ادامه دهند تا در کنار کار حرفه‌ای خود توانسته باشند برنامه‌های انجام شده توسط دستگاه‌های دولتی و همچنین خواسته‌های مردم را به نتیجه برسانند.

مدیرکل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران ادامه داد: به ویژه که امروز کار رسانه‌ای یکی از مهمترین موضوعاتی است که در تمام دنیا پیگیری می‌شود و رسانه‌ها می‌توانند با کار ریشه‌ای در کنار آمادگی فرهنگی، در بحث هویتی وارد شوند.

وی در پایان متذکر شد: مطبوعات جهان سوم نباید مسیر مطبوعات جهان غرب را بروند و نباید پیرو آنها باشند و ضروری است که به رسالت خود بپردازند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.