رییس دادگستری اسلامشهر خبر داد:

فرایند دادرسی در دادگاهها تا ۲۴ درصد کاهش

رییس دادگستری شهرستان اسلامشهر با بیان اینکه فرایند دادرسی در دادگاهها تا ۲۴ درصد کاهش یافته گفت: اجرای قانون جدید آئین دادرسی کیفری با تشکیلات و قوانین جدید از نخستین روز تیرماه در اسلامشهر آغاز شده است

به گزارش اسلامشهر ۲۴ ؛ رضا کمیلی مقدم که در جلسه شورای اداری شهرستان اسلامشهر سخن می گفت با اعلام خبر فوق گفت: با اجرای قانون جدید دادگاههای کیفری یک و دو، محاکم انقلاب و دادگاه اطفال و نوجوانان تشکیل شده و به ارائه خدمات قضائی مشغول هستند.
وی با اشاره به برنامه های اجرا شده در هفته بزرگداشت قوه قضائیه، اظهار داشت: دیدار مردمی در مساجد، ملاقات با خانواده معظم شهدا و ایثارگران، افتتاح دارالقرآن دادگستری های غرب استان تهران، سخنرانی در نماز جمعه و نظرسنجی از مراجعان دادگستری از مهم ترین برنامه های هفته قوه قضاییه در شهرستان اسلامشهر بود.
کمیلی مقدم، همچنین با ارائه گزارشی از عملکرد دادگستری شهرستان اسلامشهر در سه ماهه نخست سال جاری گفت: پرونده های وارده به دادگستری اسلامشهر در سه ماهه نخست سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل دو هزار مورد کاهش یافته است.
رییس دادگستری اسلامشهر با بیان اینکه فرایند دادرسی در دادگاهها تا ۲۴ درصد کاهش یافته تصریح کرد: فرآیند دادرسی در شوراهای حل اختلاف شهرستان نیز با کاهش قابل توجهی همراه بوده و به ۱۹ روز رسیده است.
وی همچنین به کاهش متوسط زمان اجرای احکام کیفری به ۷۷ روز افزود: در راستای افزایش اعتماد عمومی شهروندان به دستگاه قضائی نیز با ۳۰۰ فردی که به دروغ خودشان را به دادگستری اسلامشهر منتسب کرده و به واسطه گری می پرداختند، برخورد شده است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.