شهرداری چهاردانگه

دلخوری از برکناری فراهانی عامل هیاهوی تخلف مالی شهرداری چهاردانگه شد/ پاداش ۱۴ میلیونی صحت ندارد

رحمان خاک وطن از اعضاء شورا که سابقه چندین دوره عضویت در شورای شهر چهاردانگه را کارنامه خود دارد در مصاحبه ای تفصیلی به ناگفته های تخلف مالی در شهرداری چهاردانگه پرداخت.

به گزارش پایگاه خبری چهاردانگه، چندی پیش خبر تخلف مالی در شهرداری چهاردانگه اذهان را به خود متوجه کرد و واکنش های مختلفی را برانگیخت. (بیشتر بدانید) رحمان خاک وطن عضو شورای شهر چهاردانگه با اعتراض نسبت به نحوه اطلاع رسانی در این خصوص به خبرنگار ما گفت: بعد از اتفاقاتی که درباره تغییرات به عمل آمده در مدیریت شهرداری چهاردانگه بوجود آمد، از طریق آقای خزایی نایب رئیس وقت شورامطلع شدیم که نامه ای از طریق رئیس شورا به دادگاه محترم چهاردانگه ارسال گردیده با این مضمون  که آقای قره داغی سرپرست وقت شهرداری حدود دو ملیارد تومان در زمان مدیریت خود تصرف غیر قانونی  داشته است که بنده و بعضی از اعضاء شورای شهر را به تعجب واداشت.

از آقای خادم رئیس شورا شهر چهاردانگه  خواستار پاسخ شدیم که وی اذعان داشت: بعضی از اعضاء شورا اعلام نموده اند که چنین مواردی وجود داشته و اگر شما آن را به دادگاه اعلام نکنید، بعدا مشکلاتی بوجود خواهد آمد. البته ما اعلام می کنیم که چون این موارد در شورا و جلسه رسمی مطرح نشده است نظر شورا نبوده و نظر شخصی رئیس شورا می باشد.

وی گفت: ماهم اعتقاد داریم که اگر کسی در وظیفه قانونی خود تخطی کرده باشد و ریالی از بودجه استفاده غیرقانونی کرده باشدباید بررسی شود.

خاک وطن در مورد علت صدور نامه به دادگاه گفت:ظاهرا آقای قره داغی پاداش‌هایی داده است که در پاسخ علت آن را فعالیت فوق‌العاه برخی از افراد در پایان سال دانسته است که این موضوع از لحاظ ردیف بودجه دارای اشکالاتی نیز بوده است.

خاک وطن افزود: این موضوع در تمامی شهرداری ها و همین طور در شهرداری چهاردانگه در سالهای قبل نیز رخ داده است که بعضی شهرداری ها مسئله را از طریق تفریق و متم بودجه و مصوبه شورا و فرمانداری حل می نمایند.

وی افزود: توقع بر این بود که موارد در شورا بررسی می شد و بعد از آن اگر موارد تخلفی وجود داشت به دادگاه اعلام می شدکه البته در اینجا لازم می دانم از ریاست محترم دادگاه بخش چهاردانگه جناب آقای کاظمی و همه همکارانشان نهایت تشکر را داشته باشم و از زحمات به عمل آمده که در چهار چوب قوانین  انجام می پزیرد تشکر نماییم.

وی افزود: جای سوال این است که چطور این موضوع که در سالهای قبل نیز وجود داشته، فقط امسال به مراجع قضایی ارجاع داده شده است. بنده اعتقاد دارم این موضوع بر می گردد به تغییر آقای فراهانی ” شهردار سابق” وقبول مسئولیت سرپرستی آقای قره داغی که باعث دلخوری بعضی افراد گشته است.

وی علت برکناری آقای فراهانی را علارقم اعتراضات برخی اعضاء شورا بر اساس عملکرد نامطلوب ایشان و بر اساس قوانین در رابطه با عدم سکونت وی در شهر بوده که با  تذکرات زیادی همراه بود و به صورت کاملا قانونی انجام پذیرفته است که طبیعی است در اینگونه موارد بایستی یکی از کارکنان شهرداری مسئولیت سرپرستی را بپذیردکه با مذاکرات انجام شده هیچ یک از پرسنل روی خوشی به این مسئله نداشته و فقط آقای قره داغی، فداکارانه و از روی دلسوزی با سوابق قبلی که داشتند، از جمله رئیس دفتر شهردار و مسئول بازرسی و مسئول ایثارگران و روابط عمومی، انتخاب گردیدند.

وی گفت: این موضوع مطرح است که سرپرست شهرداری ها به امید شهردار شدن قبول مسئولیت می نمایند و ایشان با اینکه  در لیست انتخاب شهردار شدن قرار داشتند گفتند: من فقط برای کمک به اوضاع و انتخاب شهردار جدید قبول مسئولیت میکنم.

وی در مورد فرمایشات امام جمعه محترم که فرموده بودند:برکناری شهردار وقت بنا بر حرفهای زوری بوده که برخی اعضاء شورا بیان می نمودند(بیشتر بدانید) گفت: امام جمعه محترم همیشه حرفهای کلی را بیان نموده اند و همیشه تلاش ایشان بر حفظ آرامش و موفقیت شورا و شهرداری بوده والبته نظراتی را هم بیان نمودند که اعضاء شورا در حد توان و بضاعت سعی در عمل به آن داشته اند.

وی افزود: شما اصحاب رسانه معمولا سعی می کنید برداشت خودتان را از حرفهای بزرگان و مسئولین داشته باشید و این موضوع را هم بنده در این رابطه تجزیه و تحلیل می نمایم.

به هر حال بنده همانطور که اعلام نمودم با همه رضایتی که از عملکرد آقای قره داغی داشته ام اعتقاد دارم که اگر تخلفی روی داده باشد بایستی حتما پیگیری گردد و مسئولین محترم دادگاه بخش چهاردانگه موضوع را مشخص می نمایند و ذکر این موضوع باقی است که اگر مبالغ اضافی به برخی اعضاء شهرداری پرداخت شده باشد بایستی مسترد گردد و برخی کارکنان شهرداری با مراجعه اعلام نموده اند که حاضر به انجام این کار هستند.

وی همچنین دررابطه با پرداخت پاداش چهارده میلیونی در شهرداری اعلام کرد با بررسی به عمل آمده این موضع صحت نداشته و کذب است.

وی در پایان از زحمات دو نفر از سرپرستان محترم شهرداری آقایان قره داغی و اسکندری تشکر کرد.

 

انتهای پیام/ن

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه

  1. ناشناس پاسخ

    باسلام خدمت خوانندگان محترم. ای کاش و ای کاش آقای ……….. که ادعای اصولگرایی منطقه را دارند و در تبلیغات انتخاباتی خود از این عناوین بهره ها برده اند و میلیاردها … کسب کرده اند، در مورد تخلفات خودشان و جریمه هایی که شده اندو… توضیحاتی می دادند، ودرخواست مناظره با خود قبول می کردندوکمی شجاعت می داشتند و ای کاش ………خدایا عاقبت همه مارا ختم بخیر بگردان.