فرماندار اسلامشهر:

خبرنگاران چشم بینای مردم هستند

فرماندار اسلامشهر ضمن تبریک ۱۷ مردادماه و روز خبرنگار گفت: خبرنگاران چشم بینای مردم هستند و مسئولیت آگاهی بخشی به آنان را بر عهده دارند و ما از انتقادهای منصفانه خبرنگاران استقبال می کنیم.

به گزارش اسلامشهر ۲۴ ؛ مهندس امیراله حقیقی که به همراه علیرضا ناصری پور شهردار، نظام ملک شاهی و مصطفی آقا علیخانی معاونین فرماندار، کاظم گل احمدی و حسن لطفی طلب بخشداران احمد آباد مستوفی و چهاردانگه،  ولی اله اصغری رییس شورای شهر و کریم نایبی، احمد قلی پور، مهرپویان طارانی، حسین علی، زبیده نصیری و عبدالهیان از اعضای شورای شهر اسلامشهر در آیین تجلیل از خبرنگاران حضور یافته بود با بیان مطلب فوق افزود: خبرنگاران بدون هیچ چشمداشتی به عنوان پل ارتباطی بین مردم و مسئولان صادقانه به انعکاس مشکلات و نارسائی ها می پردازند.
وی ضمن قدردانی از خبرنگاران شهرستان بدلیل انتشار مطلوب اخبار مربوط به سفر رییس جمهور کشورمان و کاروان تدبیر و امید به اسلامشهر گفت: بحمدا… با اطلاع رسانی خوبی که صورت گرفت استقبال باشکوه و پرشوری از دکتر روحانی در این شهرستان صورت گرفت و روز ۱۵ مردادماه به روزی ماندگار در تاریخ اسلامشهر بدل شد.
حقیقی با بیان اینکه در این سفر ۸۷۷ میلیارد تومان به شهرستان های اسلامشهر، بهارستان و رباط کریم اختصاص یافت ادامه داد: بخش قابل توجهی از این اعتبارات به شهرستان اسلامشهر اختصاص دارد و ان شاء ا… با تخصیص این اعتبارات شاهد بهره برداری از پروژه های اعلامی از سوی رییس جمهور کشورمان تا پایان سال ۹۵ باشیم. در این رابطه از خبرنگاران شهرستان انتظار داریم تا با انتشار گسترده مصوبات پر خیر و برکت سفر رییس جمهوری کشورمان، شهروندان عزیز اسلامشهر را نیز در جریان این مصوبات قرار دهند.
نماینده عالی دولت تدبیر و امید در شهرستان اسلامشهر با اشاره به اهمیت انعکاس فعالیت های عمرانی، اجتماعی و سیاسی صورت گرفته در شهرستان توسط رسانه ها اظهار داشت: باید همه ادارات نهایت همکاری را با خبرنگاران داشته باشند تا فعالیت های دستگاهها و نهادهای دولتی به اطلاع شهروندان برسد.
مهندس حقیقی انتقاد خبرنگاران را امری سازنده و قابل احترام دانست و تصریح کرد: انتقاد سازنده خبرنگاران می تواند به هر مدیری کمک کند. امیدواریم خبرنگاران در انتشار مطالب انتقادی نیز جانب انصاف را رعایت کنند و خدای نکرده هتک حرمت و یا تخریب و توهین صورت نگیرد و مطالبی با غرض ورزی شخصی و غیر واقع منتشر نشود.
وی در بخش دیگری از سخنان خود با تاکید بر اینکه بنا نداریم  از هیچ خبرنگار و رسانه ای شکایت کنیم و تابحال نیز شکایتی از هیچ خبرنگار و نشریه ای صورت نگرفته، اظهار داشت: اعتقاد ما این است که رسانه ها باید در فضایی آزاد و با نشاط به انتشار اخبار و بیان انتقاداتشان بپردازند. البته انتظار داریم فعالان رسانه ای شهرستان نیز در انتشار مطالب انتقادی، آرامش شهرستان را لحاظ کنند.
در بخش دیگری از این مراسم ولی اله اصغری رییس شورای شهر اسلامشهر نیز در سخنانی با بیان اینکه خبرنگاران بواسطه مسئولیت خطیری که بر دوش دارند از شان بالایی در جامعه بخوردار بوده و همواره مورد تکریم قرار دارند افزود: اگر تلاش خبرنگاران و نوشته هایشان در راستای رشد و تعالی اخلاق در جامعه، حفظ ارزش های اخلاقی، احقاق حقوق فردی و… باشد، آنگاه آن نوشته به جایگاهی می رسد که خداوند متعال در قرآن کریم به آن قسم یاد می کند.
همچنین در ادامه ناصری پور شهردار اسلامشهر در سخنانی خبرنگاران را چشم بینا و زبان گویای مردم دانست و گفت: خبرنگاران می توانند در ایجاد وحدت و همدلی بین مسئولان برای ارائه خدمات هر چه بیشتر به شهروندان و ایجاد رضایت عمومی در سطح شهر کمک کنند.
گفتنی است در بخش پایانی این مراسم که به همت فرمانداری، شهرداری و شورای اسلامی شهر اسلامشهر برگزار شد، از خبرنگاران شهرستان با اهدای لوح تقدیر تجلیل به عمل آمد.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.