معاون کل نهاد ریاست جمهوری:

تصویب تعداد زیادی طرح در سفرهای استانی رئیس جمهور بی‌فایده است

معاون نهاد کل ریاست جمهوری گفت: تصویب تعداد زیادی طرح عمرانی در سفرهای هیئت دولت و ریاست جمهوری به استان‌ها بدون کارشناسی و آینده‌نگری، نتیجه‌ای جز شرایط دل‌خوشی زودگذر ولی بی‌ثمر به همراه نداشت.

به گزارش اسلامشهر ۲۴ ؛ مرتضی بانک ظهر امروز در همایش نشاط و امید که در دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برگزار شد، اظهار کرد: دولت تدبیر و امید مفتخر است که اعلام کند تاکنون توانسته بسیاری از انتظارات مردم را برآورده کرده و اغلب مشکلات مردم را برطرف سازد.

وی افزود: بعد از استقرار دولت تدبیر و امید و در آستانه سومین سال فعالیت آن، بسیار خوشحالیم که این دولت می‌تواند کارنامه بسیار ارزشمندی را به مردم ارائه دهد و این موفقیت در شرایطی که کشور وضعیت بحرانی را طی می‌کرد، به دست آمده است.

بانک بیان داشت: در شرایطی که کشور به دلیل محدودیت‌ها، تحریم‌ها، سیاست‌های خارجی و مشکلات اقتصادی در شرایط سختی بسر می‌برد، مردم با نگاه آرمان‌گرایی و آینده‌نگری، دولت و رئیس جمهوری را انتخاب کردند که بتوانند بحران‌های اساسی و اصلی کشور را ساماندهی کنند.

وی تصریح کرد: در دولت‌های نهم و دهم بالاترین درآمدهای ارزی برای کشور به دست آمد، در حالی که رقمی بالغ بر ۸۰۰ میلیارد دلار در طول هشت سال درآمد کشور بود، اما هنگام تحویل به دولت یازدهم، نرخ تورم به ۴۲ درصد رسیده بود.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری با اشاره به اتکا به خرد جمعی و به‌کارگیری نیروهای کارآمد در تحقق اهداف، افزود: متأسفانه یکی از علت‌های اساسی عدم موفقیت دولت قبل برای بهره‌برداری از آن همه منابع مالی، تصمیم‌گیری‌های غیرکارشناسی و احساسی و برمبنای عوام‌فریبی و شعارزدگی عمل کردن و خرافه‌گرایی و اتکا به مواردی بود که پایه و اساس نداشتند.

وی تأکید کرد: عدم مدیریت صحیح و غیرکارشناسانه عمل کردن باعث شد تا سرمایه‌های کشور به سمت و سویی برود که ریخت و پاش‌های بی‌مورد، مصارف غیرضروری، اجرای طرح‌های کم‌بهره و مصرف در اقصی نقاط کشور به مرحله اجرا درآید که نهایتاً هیچ کدام به سرانجام نرسد.

این مقام مسئول گفت: تصویب تعداد زیادی طرح عمرانی در سفرهای هیئت دولت و رئیس جمهور به استان‌ها بدون کارشناسی و آینده‌نگری، نتیجه‌ای جز شرایط دل‌خوشی زودگذر ولی بی‌ثمر به همراه نداشت.

بانک افزود: افزایش میزان بدهی دولت به بانک‌ها، بی‌ثباتی اقتصادی کشور، طرح‌های عمرانی نیمه‌تمام، صادرات نفتی محدود و هزاران هزار مشکل دیگر نتیجه این اقدامات عجولانه بود که اگر روال به همین شکل پیش می‌رفت، نرخ تورم امسال به ۶۰ تا ۷۰ درصد می‌رسید.

وی اذعان داشت: با تلاش‌های دقیق و تصمیم‌گیری‌های کارشناسانه و خردمندانه دولت تدبیر و امید، نرخ تورم از ۴۲ درصد به کمتر از ۱۴ درصد رسیده و رشد اقتصادی منفی ۵/۶ درصد که فاجعه‌ای بزرگ برای اقتصاد یک کشور محسوب می‌شود به سه درصد رسید، در شرایطی که درآمدهای کشور به یک‌سوم دوره گذشته رسیده است.

سخنران همایش نشاط و امید بیان داشت: آرامشی که امروز در وضعیت ارزی و اقتصادی کشور به وجود آمده، نشان‌دهنده این است که دولت در تصمیماتی که گرفته به‌صورت کارشناسانه و تخصصی توجه کرده و برای مسائل بی‌بهره و فریبکارانه تصمیم‌گیری نکرده است.

وی افزود: دولت در تلاش است در تمام حوزه‌های اقتصادی کشور ورود و آن را ساماندهی کند، برای ملموس‌تر شدن برنامه‌های دولت در حوزه اقتصاد باید صبر کرد، تورم محدود و رشد اقتصادی آغاز شده است و به‌زودی شاهد رونق اقتصادی خواهیم بود.

بانک در بخش دیگری از سخنان خود تأکید کرد: متأسفانه عده‌ای در کشور مخالف سیاست‌ها و برنامه‌های دولت در زمینه‌های مختلف هستند و نمی‌خواهند که بگذارند که دولت موفق شود، آنها نمی‌خواهند پاسخ دهند که چگونه در طول هشت سال گذشته شش قطعنامه خانمان‌برانداز علیه جمهوری اسلامی از طرف شورای امنیت سازمان ملل تصویب شد.

این مقام مسئول اذعان کرد: اسلامشهر از شهرستانهای بسیار تأثیرگذار در استان تهران است که با جمعیتی بالغ بر ۸۰۰ هزار نفر و خاستگاه ۹۰۰ شهید سرافراز از پیشگامان حرکت‌های جهادی در دفاع از مملکت بوده و در حوزه‌های مختلف فرهنگی، ورزشی، سیاسی و … از پیشتازان استان تهران است.

وی با اشاره به انتخابات آتی کشور بیان داشت: حضور گسترده مردم در انتخابات می‌تواند هدف بزرگ مخالفان را خنثی کند، آنها در تلاش هستند تا یاس و ناامیدی در جامعه به وجود آید.

معاون کل نهاد ریاست جمهوری خاطرنشان کرد: تصمیمی که رئیس جمهور گرفته، این است که به همه تعهداتی به مردم داده عمل کند و طرح‌هایی را آغاز کند که منابع اعتباری آن مشخص و حداکثر تا پایان این دولت بتوان به سرانجام رساند.

امیرالله حقیقی فرماندار شهرستان اسلامشهر در این همایش ضمن عرض تبریک ولادت علی بن موسی الرضا (ع) و هفته دولت، دستاوردهای سفر رئیس جمهوری را به شهرستان اسلامشهر تشریح کرد و افزود: شهرستان اسلامشهر، فرصتی برای کلان‌شهر تهران است که نیاز به مشکلات آن ضروری به نظر می‌رسد و حضور ۱۵ وزیر و رئیس جمهور در این شهرستان نشان از توجه ویژه دولت به این منطقه است.

قابل ذکر است در سومین روز از هفته دولت و همزمان با سالروز ولادت با سعادت امام رضا (ع) همایش نشاط و امید از سوی فرمانداری شهرستان اسلامشهر با حضور اقشار مختلف مردم، مسئولان و کارکنان ادارات، فعالان سیاسی و … برگزار شد و در پایان با حضور معاون کل نهاد ریاست جمهوری در فرهنگسرای استاد شهریار تعداد ۶۳ طرح عمرانی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال به‌طور همزمان افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.