به گزارش اسلامشهر 24 :

برگزاری همایش حمایت های روانی- اجتماعی در پیشگیری از اعتیاد در اسلامشهر

شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر با همکاری مرکز بهداشت جنوب تهران همایش مشترکی تحت عنوان حمایت های روانی- اجتماعی در پیشگیری از اعتیاد برگزار کرد.

به گزارش اسلامشهر ۲۴ ؛ به نقل از روابط عمومی فرمانداری اسلامشهر، مرجان فتحی، کارشناس مسئول واحد سلامت روانی اجتماعی شبکه بهداشت و درمان اسلامشهر در این خصوص گفت: این همایش با حضور ۱۶۰ تن از پزشکان، روانشناسان، کارشناسان بهداشتی  معاونت بهداشت، مرکز بهداشت جنوب، شبکه بهداشت و درمان شهر ری و اسلامشهر در راستای برنامه های هفته سوء مصرف مواد و با هدف افزایش سطح آگاهی و دانش مدعوین برگزار شد.
در این همایش دکتر آذرخش مکری، از اساتید به نام مرکز ملی مطالعات اعتیاد به نقش عوامل میانجی ابتلای به اعتیاد از جمله تاب آوری ، تنظیم هیجانی و سبک های اسنادی پرداخت و اظهار داشت: شیوه های نوین پیشگیری بر کار کردن روی این عوامل و بهبود عملکرد آن ها در سنین پایین متمرکز هستند.
وی در ادامه در خصوص سن شروع اعتیاد گفت: شکل گیری اعتیاد ۱۲ تا ۱۸ سال است و تجربه مواد در گروه سنی زیر ۱۴ سال بعنوان گروه در معرض خطر محسوب می شود که بایستی برنامه ریزی جامعی برای پیشگیری و حمایتهای روانی مورد نیاز این گروه انجام داد.
دکتر مکری در تعریف تنظیم هیجانی هم گفت: تنظیم هیجانی عبارت است از تعدیل یا حفظ یک هیجان با توجه به اهداف فرد که در تنظیم مناسب هیجان، افراد فرصت انطباق با محیط را دارند.
لازم به ذکر است که در این همایش با همکاری پلیس مبارزه با مواد مخدر شهرستان تعدادی از انواع مواد مخدر و ابزار و ادوات استعمال آنها در معرض نمیش شرکت کنندگان قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.