رحیم پرچگانی

شهردار چهاردانگه خبر داد

افتتاح ۳پروژه بزرگ در شهرچهاردانگه تاپایان سال ۹۴

رحیم پرچگانی از افتتاح سه پروژه بزرگ تا پایان سال اخیر خبرداد و گفت:،ورزشگاه بانوان چهاردانگه ، ساختمان اداری شهرداری و ورزشگاه شهید همت که سالها نیمه تمام باقی مانده بود از جمله این پروژه ها هستند.

شهردار چهاردانگه در گفتگوی اختصاصی با پایگاه خبری چهاردانگه گفت: برخی پروژه های عمرانی شهر آنقدر طولانی شده است که در حال کلنگی شدن است(بیشتر بدانید) و از سال ۸۴ پروژه های مثل شهید همت ناقص مانده است و هنوز افتتاح نشده است که انشالله با کمک دوستان شورای شهر تا پایان سال افتتاح می گردد. همچنین ساختمان اداری شهرداری که در پشت ساختمان فعلی شهرداری قرار دارد و ورزشگاه بانوان چهاردانگه از جمله پروژه هایی است که تا پایان سال افتتاح می گردد.

پرچگانی افزود: بنده از روزی که وارد شهرداری چهاردانگه شده ام ، سعی کرده ام پروژه های نیمه تمام شهری، که نزدیک به راه اندازی هستند را تکمیل کنم و برخی را فعال کردیم که با واگذاری مبالغی به پیمانکاران این پروژه ها فعال شدند که ساختمان اداری شهرداری،  ورزشگاه شهید همت و ورزشگاه بانوان چهاردانگه از آن قبیل است.

وی گفت: پیشرفت کار به اندازه ای که فکر میکردم نیست، چرا که شهرداری بدهکار است و حتی زمانی که بنده شهردار شدم حدود دو ماه حقوق پرسنل معوق شده بود.

وی با اشاره به تضییع حقوق شهر چهاردانگه در سطح استان گفت: شهرداری اسلامشهر بالای پنجاه میلیارد تومان از عوارض ارزش افزوده دریافت کرده است و سهم شهرداری چهاردانگه از این عوارض تنها سه ونیم میلیارد تومان بوده  است در حالی که اگر تناسب جمعیتی در نظر گرفته میشد حداقل این مقدار هشت میلیارد تومان بود و این در حالی است که بیشتر شرکت های بزرگی که ارزش افزوده پرداخت میکنند در چهاردانگه مستقر هستند.

وی با اشاره به وجود شرکت های بزرگی مانند ایران خودرو دیزل، سینجر ، لوله ماشین سازی و کیان تایر  در سطح شهر چهاردانگه گفت: ترافیک، آلایندگی و مسائل زیست محیطی این شرکتها برای مردم چهاردانگه است، اما اعتبار واگذار شده برای اجرای طرح های ترافیکی و ایجاد فضای سبز مناسب جهت مبارزه با آلاینده ها مناسب نیست.

پرچگانی خاطر نشان کرد: شهرداری حدود دوازده میلیارد تومان بدهکار است که بیشتر این بدهی ها به پیمانکاران پروژه ها می باشدو البته مطالباتی نیز داریم که بعضا گرفتم آن نیازمند پروسه های زمان بر و طولانی وصرف وقت و انرژی بسیار است.

شهردار چهاردانگه در ادامه گفت: اگر برنامه هایی که قبل منصوب شدن به سمت شهرداری ارائه کردم بودم را بتوانم اجرا کنم موفقیت های بسیاری در زمینه درآمد زایی شهرداری کسب خواهد شد.

مثلا پروژه سینمایی دارای ۵۰ واحد تجاری است که در صورت راه اندازی پروژه می تواند جزء درآمد های پایدار شهر باشد یا مذاکراتی انجام شده است تا بتوانیم مجتمع نمایشگاهی مبل تهران را در کنار شهرک صنعتی راه اندازی کنیم که در اینصورت میتوان به درآمد پایدار شهری امیدوار بود.

وی با اشاره به کاهش حقوق پرسنل شهرداری گفت: ما از کارمندان  شهرداری شرمنده هستیم که وضعیت حقوق آنها به این شکل کاهش یافته است و این مسئله به خاطر کاهش درآمد های شهرداری است.

وی گفت: در گذشته جمع حقوق ماهیانه پرسنل  بالغ بر یک میلیارد و دویست میلیون تومان بوده که هم اکنون زیر یک میلیارد است و اگر درآمد مناسب داشته باشیم و برخی از پرسنل تلاش بیشتری بکنند می توانیم حقوق بیشتری بدهیم.

پرچگانی در پایان خاطر نشان کرد: باید به پرسنلی که بار اصلی شهرداری بر دوش آنان است خیلی بیشتر از اینها رسیدگی کرد و با افرادی که از زیر کار شانه خالی می کنند و  کم کاری می کنند تکلیف مان را مشخص کنیم.

انتهای پیام/ م ن

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.