فرماندار شهرستان اسلامشهر خبر داد

افتتاح و بهره‌برداری از ۶۳ طرح عمرانی در اسلامشهر با ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبا

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: همزمان با گرامیداشت هفته دولت، ۶۳ طرح عمرانی، خدماتی، آموزشی با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال در سطح شهرستان اسلامشهر افتتاح و مورد بهره‌برداری قرار خواهد گرفت.

به گزارش  اسلامشهر ۲۴ ؛ امیرالله حقیقی ظهر امروز در نشستی با خبرنگاران، ضمن تبریک دهه کرامت و هفته دولت، اظهار کرد: به مناسبت بزرگداشت یاد و خاطره شهیدان رجائی و باهنر و هفته دولت، ۶۳ طرح عمرانی، خدماتی، آموزشی و … با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد ریال در سطح شهرستان اسلامشهر افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار می‌گیرد.

وی با اشاره به طرح‌های که قرار است طی هفته دولت در شهرستان اسلامشهر افتتاح شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد، بیان کرد: افتتاح فرهنگسرای استاد شهریار، اتصال و بازگشایی خیابان نواب به کمربندی الغدیر، بهره‌برداری از چندین طرح رفاهی، خدماتی، تولیدی، آموزشی و کشاورزی در بخش‌های مختلف که با استفاده از اعتبارات دولتی، تسهیلات بانکی و سرمایه‌های بخش خصوصی احداث و تکمیل شده‌اند، طی روزهای هفته دولت افتتاح و به بهره‌برداری می‌رسد.

فرماندار شهرستان اسلامشهر تصریح کرد: هفته دولت فرصتی است تا ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت، بخش‌هایی از فعالیت‌ها و عملکرد دولت خدمتگزار را برای اطلاع عموم مردم از طریق مسئولین دستگاه‌ها و ارگان‌ها بیان و تشریح شود.

حقیقی با اشاره به برنامه‌های گرامیداشت هفته دولت در این شهرستان افزود: برگزاری ویژه‌برنامه‌های فرهنگی، اجتماعی، ورزشی و هنری، برگزاری همایش نشاط و امید با شرکت اقشار مختلف مردم و سخنرانی دکتر بانک معاون کل نهاد ریاست جمهوری در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی از جمله برنامه‌های در نظر گرفته شده است.

وی تصریح کرد: غبارروبی، عطرافشانی و تجدید پیمان با آرمان‌های والای شهدای گران‌قدر شهرستا اسلامشهر، دیدار با ائمه جمعه شهرستان، دیدار با مددجویان زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی و بهزیستی شهرستان، برگزاری نشست‌های پرسش و پاسخ مسئولان با مردم در نقاط مختلف شهری و روستایی از جمله ویژه‌برنامه‌های هفته دولت است.

نماینده عالی دولت در شهرستان اسلامشهر ضمن قدردانی از حضور مردم در مراسم استقبال از رئیس جمهور در هیئت دولت به شهرستان اسلامشهر، افزود: سفر رئیس جمهور و کاروان دولت تدبیر و امید به شهرستان‌های غرب استان تهران، سفری پر خیر و برکت بود که دستاوردهای خوبی برای مردم این منطقه به همراه داشت.

وی افزود: طرح‌هایی که در راستای سفر رئیس جمهور به شهرستان اسلامشهر به تصویب رسید، عمدتاً طرح‌های زیربنای و زیرساختی در جهت توسعه و آبادانی شهرستان است که با تخصیص اعتبارات در نظر گرفته شده در نهایت طی سال‌های ۹۴ و ۹۵ احداث، تکمیل و به بهره‌برداری خواهند رسید.

حقیقی اظهار کرد: اختصاص مبلغ ۶۵۰ میلیارد تومان به پروژه‌های شهرستان اسلامشهر نشان از توجه ویژه دولت به مردم این شهرستان است و این اعتبارات با وجود مشکلات اقتصادی و کمبود منابع درآمدی در دولت تدبیر و امید به این منطقه اختصاص داده شده است.

وی بدون اشاره به جزئیات طرح احداث مترو و اتصال به شبکه ریلی تهران، افزود: با اختصاص ۴۰۰ میلیارد تومان اعتبار به طرح چهار خطه کردن راه آهن قطار شهری تهران ـ اسلامشهر، این طرح تا پایان سال ۹۵ به بهره‌برداری خواهد رسید.

فرماندار اسلامشهر گفت: اعتبارات تملک و دارایی شهرستان طی یک سال قریب به ۱۰۰ میلیارد ریال اختصاص یافته، در حالی که اعتبارات سفر رئیس جمهور صدها برابر اعتبارات یک سال این شهرستان و حتی چند برابر اعتبارات اختصاص‌یافته به استان تهران است.

وی با اشاره به مشکلات حمل و نقل و ترافیک شهرستان بیان کرد: احداث کمربندی جنوبی شهرستان که تاکنون قریب به ۱۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته با اختصاص اعتبار ۱۲۰ میلیارد تومانی به این طرح تا پایان سال ۹۵ تکمیل و به بهره‌برداری خواهد رسید که با بهره‌برداری از این طرح شاهد کاهش چشمگیر بار ترافیکی محور آیت‌الله سعیدی خواهیم بود.

حقیقی با بیان دیگر طرح‌های مصوبه سفر رئیس جمهور به اسلامشهر، خاطرنشان کرد: دولت تدبیر و امید طی دو سال گذشته عمر خود نشان داد که به تعهدات و وعده‌هایی که در دوران انتخابات داده پایبند بوده و درصدد انجام دادن بقیه وعده‌ها است.

وی تصریح کرد: تدبیر و عقلانیت دولت به مدیریت سیاسی کشور بر می‌گردد و بنا بر فرمایش رهبر معظم انقلاب ما با کسی سر جنگ نداریم و فقط به دنبال احقاق حقوق خود هستیم و دنباله‌روی رهبر حرکت می‌کنیم.

این مقام مسئول با اشاره به سیاست‌های دولت در بحث هسته‌ای بیان کرد: در بحث توافقات هسته‌ای دولت با سیاست‌های اجرایی کشور و سیاست‌هایی که مقام معظم رهبری ترسیم و تبیین فرموده‌اند موفق به انجام توافق هسته‌ای یای گروه ۱+۵ شد و حقانیت نظام مقدس جمهوری اسلامی را به اثبات رساند که تاکنون به نوعی رضایتمندی در چهره مردم نمایان شده است.

حقیقی در خصوص دستاوردهای دولت اظهار کرد: در بحث سلامت و درمان مردم، ایجاد ثبات و پایداری در بازار و ثابت نگه‌داشتن نرخ ارز، برگشتن سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی به بدنه دولت اقدامات بسیار اساسی و تأثیرگذاری را انجام داده که ثمره آن برای مردم روشن و مشخص شده است.

فرماندار اسلامشهر با اشاره به فرارسیدن زمان برگزاری دو انتخابات سرنوشت‌ساز کشور، تأکید کرد: حضور مردم در انتخابات مجلس شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری در اسفند ماه سال جاری، برای کشور بسیار مهم و سرنوشت‌ساز است.

وی افزود: آنچه وظیفه ما به‌عنوان مسئول برگزاری انتخابات است، برقراری نظم و امنیت و ایجاد فضای سالم برای حضور و فعالیت اقشار مختلف مردم، احزاب و گروه‌های سیاسی در چهارچوب قوانین و رعایت خط قرمزهای نظام است.

حقیقی خاطرنشان کرد: حضور احزاب و اشخاص سیاسی در شهرستان و انجام فعالیت‌های انتخاباتی، با رعایت خط قرمزهای ترسیم شده نظام بلامانع و قانونی است و اجازه نخواهیم داد کسانی که در داخل خط قرمز فعالیت نمی‌کنند و قانون‌شکنی می‌کنند به هر شکل ممکن فعالیت کنند.

فرماندار اسلامشهر با قدردانی از فعالیت‌ها و تلاش‌های خبرنگاران افزود: خبرنگاران چشمان بینا و زبان گویای جامعه هستند که همواره در جهت اطلاع‌رسانی و آگاهی‌بخشی به افکار عمومی مردم تلاش می‌کنند و با انعکاس عملکردها و فعالیت‌های ارگان‌ها و نیز با بیان انتقادات سازنده خود در پیشبرد اهداف و برنامه‌های دولت و جامعه گام برمی‌دارند.

وی تصریح کرد: مردم ولی نعمت ما مسئولان و خدمتگزاران نظام هستند، وظیفه خود می‌دانیم که در جهت رفع مشکلات مردم گام برداریم و بخشی از مشکلات و نارسایی‌ها را برطرف سازیم.

فرماندار اسلامشهر در پایان با تأکید بر اهمیت حضور مردم در برنامه‌های جمعی و حمایت از دولت، متذکر شد: حضور مردم در برنامه‌های مختلف مایه دلگرمی و حمایت مسئولان شده و آنها را در ارائه خدمات بیشتر مصمم‌تر و استوارتر می‌کنند.

قابل ذکر است که همایش نشاط و امید به مناسبت بزرگداشت هفته دولت و همزمان با سالروز ولادت باسعادت علی بن موسی الرضا (ع) از ساعت ۹ صبح با حضور معاون کل نهاد ریاست جمهوری و شرکت اقشار مختلف مردم و مسئولان ادارات، ارگان‌ها و صاحب صنایع و اصناف شهرستان در محل سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی واحد اسلامشهر برگزار خواهد شد که حضور اقشار مختلف مردم مایه دلگرمی مسئولین و پشتوانه‌ای برای دولت خواهد بود.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

۱ دیدگاه

  1. ناشناس پاسخ

    خواهش مکنم گزارشی از اتوبوسرانی، ترافیک و وضعیت جاده ساوه مسیر تهران به اسلامشهر تهیه کنید و از مسئولین اسلامشهر از جمله شهرداری، شورای شهر، فرمانداری و … گزارش تهیه کنید ببینید درست ما مسیر یک ساعته رو ۵ ساعت در ترافیک باشیم. از مسئولین کشور خواهش می کنم کمک کنند تا ترافیک اسلامشهر حداقل حداقل روان شود. درست راه ۱۵ کیلومتری مترو آزادگان تا اسلامشهر را یک ساعت و نیم طول بکشه. از مسئولین کشور خواهش می کننم به داد مردم مظلوم اسلامشهر برسند