فرماندار اسلامشهر:

اعتبارات آموزش و پرورش جوابگوی نیازهای آن نیست

فرماندار شهرستان اسلامشهر گفت: اعتبارات اختصاص‌یافته به آموزش و پرورش جوابگوی نیازهای این نهاد نیست.

به گزارش اسلامشهر ۲۴ ؛ امیرالله در جلسه شورای آموزش و پرورش این شهرستان اظهار کرد: اعتبارات دولتی اختصاص‌یافته به آموزش و پرورش، پاسخگوی نیازهای این نهاد نبوده و ارگان‌ها و نهادهای دیگر، خود را موظف و مکلف به کمک و یاری‌رسانی به آموزش و پرورش می‌دانند.

وی بیان کرد: مشارکت اولیای دانش‌آموزان، در بخش‌های مختلف یکی از موارد مهم و اصلی است که می‌تواند در رفع مشکلات این نهاد بسیار کارگشا و تأثیرگذار باشد.

فرماندار اسلامشهر با قدردانی از حضور اقشار مختلف مردم این شهرستان به‌ ویژه فرهنگیان در مراسم استقبال از رئیس جمهور، تصریح کرد: سفر رئیس جمهور و کاروان دولت تدبیر و امید به شهرستان اسلامشهر، دستاوردها و برکات زیادی به همراه داشت که با اعتبارات اختصاص‌یافته به طرح‌های این شهرستان شاهد رشد، توسعه و شکوفایی این منطقه خواهیم بود.

وی خاطرنشان کرد: عمده برنامه و اعتبارات سفر رئیس جمهور برای تکمیل و احداث طرح‌های زیرساختی شهرستان اسلامشهر اختصاص‌ یافته است و پروژه‌های تعریف‌شده تا دو سال آینده و قبل از پایان کار دولت یازدهم تکمیل شده و به بهره‌برداری خواهد رسید.

حقیقی تأکید کرد: پروژه‌های تعریف‌شده در شهرستان اسلامشهر، مطلق به همه شهرستان است و مختص به منطقه، بخش یا روستای خاصی نیست، از مترو یا بیمارستان تمام اقشار مردم شهرستان اسلامشهر و حتی شهرهای اطراف برخوردار خواهند شد.

رئیس شورای آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر تأکید کرد: با توجه به کمبود فضاهای آموزشی در برخی از نقاط شهرستان از جمله مسکن مهر، باید قبل از وقوع بحران، هرچه زودتر به فکر تأمین زمین بود تا در آینده با کمک خیرین بناهای موردنظر ساخته شود.

در ادامه این نشست امام جمعه اسلامشهر ضمن تبریک دهه کرامت و فرارسیدن هفته دولت، اظهار کرد: قرآن به‌ عنوان جداکننده حق از باطل است، کسی که بخواهد حق را بشناسد و ویژگی‌های باطل را بفهمد، کتاب آسمانی قرآن را باید معیار و ملاک قرار دهد.

حجت‌الاسلام محمد نوروزی بیان کرد: همان گونه که در دوران پیروزی انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) فرق بین حق و باطل بودند، امروز هم مقام معظم رهبری معیار و سنجش جدایی حق از باطل هستند، اگر به فرمایشات و دستورات ایشان با دقت توجه و عمل شود، به‌ خوبی می‌توان حق را از باطل تشخیص داد.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان اسلامشهر نیز با ارائه گزارشی از وضعیت ثبت‌نام دانش آموزان در ایام تابستان گفت: با همکاری و تلاش‌های کلیه همکاران و مدیران مدارس، خوشبختانه تاکنون هیچ گونه مشکلی در سطح منطقه نداشته‌ایم و نظرات و بازرسی‌ها بر نحوه ثبت‌نام و دریافت شهریه‌ها و هزینه‌ها با نظارت و حساسیت بیشتری در حال انجام است.

حسن حبیبی‌پور خاطرنشان کرد: با تکمیل تجهیزات و نصب انشعابات آب، برق و گاز مدارس نوساز مسکن مهر و خیرین مهرورزان، این دو مدرسه برای سال تحصیلی جدید مورد بهره‌برداری قرار خواهند گرفت و در صورت تکمیل شدن و تجهیز دو مدرسه بنیاد برکت و خیری مانا خوشبخت، می‌توان از آنها نیز بهره‌برداری کرد.

وی در پایان متذکر شد: در بحث ساماندهی فضاهای آموزشی با مدیریت مناسب همکاران و مدیران مدارس، تاکنون در سطح این شهرستان مشکلی به وجود نیامده است و مدارس برای شروع سال تحصیلی آماده استفاده دانش آموزان هستند.

در ادامه این جلسه ضمن بررسی و پیگیری مصوبات جلسات گذشته این شورا، مسائل مختلف آموزش و پرورش و طرح‌های تابستانی غنی‌سازی اوقات فراغت و هجرت ۳، شاداب‌سازی مدارس و … مورد بحث و تبادل‌نظر قرار گرفت.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.