توسط جمعی از شهروندان انجام شد :

استقبال اسلامشهری‌ها از کاروان پیاده‌روی راهیان کربلا

کاروان پیاده‌روی راهیان کربلا که از شهرستان بابل عازم زیارت کربلای معلی هستند، در مسیر حرکت خود، مورد استقبال جمعی از شهروندان اسلامشهری قرار گرفتند.

به گزارش اسلامشهر ٢٤؛ به نقل از خبرگزاری فارس ، کاروان پیاده‌روی راهیان کربلا شهرستان بابل ظهر امروز در مسیر حرکت خود از شهرستان اسلامشهر، مورد استقبال جمعی از شهروندان و جامعه قرآنی این شهرستان قرار گرفتند.

جمعی از حافظان، قاریان و پرسنل دارالقرآن شهرداری اسلامشهر، اقشار و گروه‌های مختلف مردم، اعضای کانون بسیج رسانه این شهرستان، با حضور در مسیر حرکت این کاروان ضمن پذیرایی و گفت‌وگو با اعضای گروه، برای آنها آرزوی موفقیت کردند.

*پیوند با ولایت و امامت

مسئول کاروان پیاده‌روی راهیان کربلا در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس در غرب استان تهران با اشاره به جزئیات حرکت این کاروان اظهار کرد: کاروان پیاده‌روی کربلای معلی متشکل از ۴۰ نفر از اساتید، علما و طلاب و جمعی از اقشار مختلف مردم شهرستان بابل از روز چهارشنبه ۷ مرداد ماه جاری پس از اقامه نماز صبح حرکت خود را از این شهرستان آغاز کرده است.

حجت‌الاسلام سید مرتضی برهانی با اشاره به اهداف کاروان پیاده‌روی راهیان کربلا بیان کرد: ما می‌خواهیم به جامعه استکبار جهانی و گروه‌های ترویستی ضد اسلام مانند داعش، تکفیری و … نشان دهیم که اگرچه در ظهر عاشورا نبودیم تا از امام زمان خود دفاع کنیم اما در این دوره وفادار به ولایت و رهبری و ادامه‌دهنده راه انبیاء و ائمه اطهار (ع) هستیم.

وی تاکید کرد: بر اساس برنامه در نظر گرفته شده بنا داریم، همزمان با ولادت با سعادت علی ابن موسی الرضا (ع) در ۱۱ ذیقعده در کربلای معلی حاضر شویم و در ساحت مقدس امام حسین (ع) عرض ادب کنیم.

استاد حوزه علمیه بابل تصریح کرد: امسال برای یازدهمین بار است که این کاروان با پای پیاده عازم سفر به عتبات عالیات شده و این لطفی است که از سوی خداوند و ائمه اطهار (ع) به ما عنایت شده که در سرزمینی که سایه ولایت و رهبری گسترده شده آرامش و امنیت حاکم و استوار است، باید قدر آن را بیشتر بدانیم.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته که فعالیت‌های گروهک تروریستی داعش در کشور عراق، باعث ایجاد نا امنی در منطقه شده بود، دولت عراق مانع از اعطای روادید برای این کاروان شده بود که ما میسر سفر را به سوی حرم ثامن‌الحجج (ع) انتخاب کردیم و همزمان با شب ولادت امام رضا (ع) در مشهد مقدس حاضر شدیم.

جمعی از قاریان و حافظان و جامعه قرآنی و پرسنل دارالقرآن شهرداری اسلامشهر، اعضای کانون بسیج رسانه شهرستان اسلامشهر و اقشار مختلف مردم این شهرستان در مسیر حرکت این کاروان قرار گرفته و با پذیرایی و گفت‌وگو با اعضای این گروه از آنها می‌خواستند که نایب‌الزیاره باشند و سلامشان را به امام سوم شیعیان برسانند.

قابل ذکر است که این کاروان پیاده‌روی عازم کربلای معلی، پس از استقبال و پذیرایی مختصر با بدرقه حاضرین، شهرستان را ترک کرده و به طی طریق در ادامه مسیر پرداختند.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.