حسینعلی امیری قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور:

ارزیابی عملکرد فرمانداران در دست بررسی است

هم‌اکنون از ۴۳۰ فرماندار، حدود ٣٢ فرماندار از دولت قبل باقی مانده‌اند؛ تلاش ما این است افرادی در مسند باشند که با سیاست‌های دولت همسو باشند.

به گزارش اسلامشهر ٢٤ ؛ به نقل از تسنيم ؛ حسینعلی امیری قائم مقام و سخنگوی وزارت کشور در گفت‌و‌گو با خبرنگار حوزه دولت خبرگزاری تسنیم درخصوص آخرین وضعیت فرمانداران باقی مانده در سمت خود از دولت قبل با بیان این مطلب که دولت با شروع آغاز به کار خود، کار انتخابات فرمانداران و استاندارن را متناسب با سیاست‌های دولت تدبیر و امید در مرحله اجرا گذاشت، گفت:‌ تاکید ما در انتصاب‌ها این بوده و هست که مدیران گفتمان دولت را قبول داشته باشند.

امیری ادامه داد: هم‌اکنون از ۴۳۰ فرماندار، حدود ٣٢ فرماندار از دولت قبل باقی مانده‌اند که آقای مقیمی، معاون سیاسی وزیر دستور دادند هرچه سریعتر عملکرد آنها نیز مورد ارزیابی قرار گیرد و تلاش می‌کنیم کسانی بر مسند کار باشند که با سیاست‌‌های دولت همسو باشند.

وی با بیان اینکه انتصابات وزارت کشور بر مبنای این بوده است که گفتمان دولت و رئیس‌جمهور مورد قبول آنان قرار گیرد،‌گفت: البته وزارت کشور اصل را بر عدم تغییر فرمانداران و ثبات مدیریتی گذاشته است اما چنانچه فرمانداری نتوانسته باشد انتظارات دولت را در حوزه مربوطه تامین کند ممکن است تغییر کند.

قائم‌مقام و سخنگوی وزارت کشور با بیان این مطلب که کار ارزیابی همه فرمانداران در وزارت کشور در دست بررسی است و این بررسی‌ها از دو ماه پیش حالت جدی به خود گرفته است، گفت: توانمندی‌های مدیریتی، اجرای سیاست‌های دولت و همسویی و اعتقاد به برنامه‌های دولت و شخص رئیس‌جمهور محترم، تعاملات و مناسبات ضابطه‌مند و قانونی آنها، قدرت همگرایی و هم افزایی نیروهای مدیران حوزه مربوطه، استفاده از ظرفیت‌ها و استعدادهای منطقه‌ای، نگاه توسعه‌ای و متوازن از شاخص‌های این ارزیابی است.

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.