انبار چوب چهاردانگه

آتش سوزی در کمین انبار های چوب چهاردانگه/ سریالی که در سایه غفلت مسئولین همچنان ادامه دارد

مشاهدات خبرنگار ما حکایت از محتمل بودن آتش سوزی دیگری در این انبارها را دارد چرا که عیچ یک از عوامل وقوع آتش سوزی های سریالی قبلی پیشگیری نشده و گویا همه منتظر بخت و اقبال هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی چهاردانگه، بعد از گذشت سه آتش سوزی مهیب و خسارت بار  در انبارهای چوب چهاردانگه در منطقه ماهشهر این انبار ها همچنان بدونه سرپناه و با دیوارهای کوتاه و غیر ایمن  در حال فعالیت هستند.

آخرین ماه سال نود بود که دومین آتش سوزی بزرگ آن سال در انبار چوب ماهشهر با خسارتی میلیاردی اتفاق افتاد. اما بی توجهی مسئولین به اصلاح وضعیت این انبارها باعث شد چهار ماه بعد انباری دیگر در فاصله ۱۰۰ متری از انبار قبلی طعمه حریق شود و سرمایه عده ای را تبدیل به خاکستر کند.

رعب وحشت آتش سوزی، قطع برق قسمتی از شهر و خسارات مالی تلنگری به مسئولین چهاردانگه نزد؛ گویا تا تلفات جانی سنگین و ورود مسئولین بالا دستی در کار نباشد کسی از خواب بیدار نمی شود.

 

images (1)  imagesimages (2)

مشاهدات خبرنگار ما حکایت از محتمل بودن آتش سوزی دیگری در این انبارها را دارد چرا که هیچ یک از عوامل وقوع آتش سوزی های قبلی  پیشگیری نشده و گویا همه منتظر بخت و اقبال هستند.

تفکیک و ایجاد فاصله مناسب بین انبارها، پیش بینی کپسول های بزرگ و به اندازه، مسقف کرده انبارها ، ایجاد یسیتم برق رسانی استاندارد از جمله موارد اعلام شده از سوی رئیس وقت آتش نشانی چهاردانگه بوده است که متاسفانه تا کنون تقریبا هیچ یک از این موارد عملی نشده است.

 

 

 

چهاردانگه


0838c34c-eaf8-4305-b57d-c74f9c918a6a

15623a24-7e92-4086-b4cd-b580f4b69847

همان طور که در عکسها پیداست وضعیت بحرانی انبار های چوب این شهر مانند باروت منتظر یک جرقه است تا بار دیگر خبر ساز شده و خبری نامطلوب را از چهاردانگه به کل کشور مخابره کند.

برخی از صاحبان  انبارهای آتش گرفته پس از خاکستر شدن سرمایه شان مجبور به ترک کار و متعاقبا برگشت چک ها و نهایتا طرح دعاوی حقوقی در دادگاه ها شده اند. اما این همه خسارت نه برای انبار داران دیگر درس عبرت شده و نه برای مسئولین دغدغه پیشگیری از بروز حادثه ایجاد کرده است.

امیدواریم مسئولین شهر با دیدن این گزارش فکری به حال این انبارها کنند و یا الاقل در صورت بروز حادثه مسئولیت عدم پیشگیری از آن را برعهده گرفته و دست از فرا فکنی بر دارند.

انتهای پیام/ م.ن

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 دیدگاه

  1. پایگاه خبری اسلامشهر خبرآتش سوزی در کمین انبار های چوب چهاردانگه/ سریالی که در سایه غفلت مسئولین همچنان ادامه دارد - پایگاه خبری اسلامشهر خب

    […] مشاهدات خبرنگار ما حکایت از محتمل بودن آتش سوزی دیگری در این انبارها را دارد چرا که هیچ یک از عوامل وقوع آتش سوزی های قبلی  پیشگیری نشده و گویا همه منتظر بخت و اقبال هستند. […]

  2. مجمدی پاسخ

    نرود میخ آهنین در سنگ/ گوش این آقایون بدهکار این حرفها نیست